Shop Information

Check out our info sections below to find the answer you are looking for.

Mağara Jam nedir?


Eski adı “ATOM Game Jam” olan ve şimdiye kadar iki(2) kez düzenlenmiş olan Mağara Jam; çeşitli takımların toplanıp 72 saat içerisinde belirlenen tema üzerine oyun geliştirdiği ONLINE bir oyun yapma etkinliğidir. Etkinlik sonunda jüriler tarafından seçilen takımlar çeşitli ödüller ve hediyeler kazanır.
Jam'e nasıl katılacağım?


Jame katılmak için öncelikle sitemizin en üstündeki "KAYIT OL" butonu ile jame kayıt olmanız gerekiyor. Ardından itch.io sayfamızdan da Jam'e katılmanız gerekmekte.
Daha önce hiç GameJam'e katılmadım. Katılabilir miyim?


İşe alım yapmıyoruz, eğleniyoruz! İsteyen herkes jame katılabilir.
Kayıtlar ne zamana kadar devam ediyor?


Kayıtlar 12 Temmuz 2021 tarihine kadar devam etmekte. Jamden önce veya jam ortasında dilediğiniz vakit jame kayıt olabilirsiniz.
Kayıt oldum etkinlik günü ne yapmam gerekiyor?


Yapmanız gereken tek şey açıklanacak olan temaya baktıktan sonra takımınızı toplayıp oyun yapmaya başlamak. Itch.io sayfamızdan ve internet sitemizden jam kaydınızı yaptığınız sürece ek hiçbir işlem gerekmez.
Herhangi bir oyun moturu kullanabilir miyim?


İstediğiniz herhangi bir oyun motorunu kullanabilirsiniz.
Oyunu istediğim platform için yapabilir miyim?


Oyunu PC veya mobil platformlar icin yapabilirsiniz. Ek platformlara yapacagınız oyunlar için ayrıdan PC buildi almanız gerekmektedir.
Jam teması nereden açıklanacak?


Tema YouTube "at0m" kanalımızdan saati geldiğinde ilk gösterim ile açıklanacak. İster oradan temayı izleyebilirsiniz, isterseniz de etkinlik yayınından hep beraber izleyebiliriz. Ayrıca tema açıklandığında itch.io sayfamız ve jam sitemizde de tema açıklanacaktır.
Çekilişlere nasıl katılabilirim?


Çekilişler yeri geldiğinde Discord sunucumuzdan, yeri geldiğinde ise Twitch yayınımızdan yapılacaktır. Katılmak için Discord sunucumuzda olmanız ve kesinlikle bir Jam katılımcısı olmanız gerekmektedir.
Discord'a katılmak zorunlu mu?


Hayır zorunlu değil fakat hem yeni insanlarla tanışmak açısından, hem diğer projeleri jam sırasında takip etmek için, hem de Discord içi özel çekilişlere katılmak için Discord sunucumuza gelmenizi kesinlikle öneriyoruz.
Ekipler en fazla kaç kişilik olabilir?


Ekipler içersinde bir sınırlama yoktur, dilediğiniz kadar insanla ya da solo bir şekilde jame katılabilirsiniz.
Takım harici dışarıdan destek alabilir miyiz?


Jam için seçilmis mentorlarımız hariç dışarıdan destek/yardım almak yasaktır.
Hazır asset kullanabilir miyiz?


Hazır asset kullanmak serbesttir, lakin puanınıza etki edecektir.
Yayınlar ne zaman ve nerede olacak?


Canlı yayınlar "at0micyz" isimli Twitch kanalımızdan yapılacak. Zamanı ve saati ise Discord sunucumuzdan paylaşacağız, takipte kalın.
Ödül nedir, kazananlar neye göre belirlenecek?


Birinci ekip 5.000 TL, ikinci ekip 3.000 TL ve üçüncü ekip 2.000 TL ödül kazanacak. İlk 5'teki tüm ekipler aynı zamanda Mağara Jam Kutusu da kazanacak. Kazanan oyunlar belirlenen jüri üyeleri tarafından 1 ay içinde değerlendirilecek ve açıklanacak.

6AA99BCA-F533-4096-BB1B-F30C65D8D1C6.jpe